Avtor: zusmarjesap Objavljeno: 19. 01. 2024

Utrip verskega življenja v letu 2023

V zadregi smo, če je treba govoriti o medčloveških razmerjih. Še težje je nekaj določenega povedati o našem odnosu do Boga. Vendar o nas marsikaj povedo naše življenske navade. Udeležba pri bogoslužju in zakramentalnem življenju Cerkve je nekakšno znamenje, s katerim izražamo svoj odnos do njenega občestva, in hkrati govori o tem, kako zares vzamemo Jezusove besede. S tega vidika postane zgovorna tudi statistika verskega življenja, saj pred nas postavlja ogledalo, v katerem se kot skupnost prepoznamo. Čeprav statistične ugotovitve z mnogimi podatki in številkami ne morejo prikazati celotne podobe verskega življenja župnije, so vendarle dober pokazatelj mnogih znamenj (ne)krščanstva v občestvu. (V oklepajih bodo navedene številke za leto 2022):
KRSTI: Letos je bilo v naši župniji krščenih 8 (9) otrok, od tega 2 deklicI in 6 dečkov. Štirje otroci so zakonski in trije so iz izvenzakonske skupnosti in eden iz civilnozakonske skupnosti.
PRVO OBHAJILO: K prvemu obhajilu je pristopilo 19 (30) otrok.
BIRMA: K birmi je letos pristopilo 33 (38) birmancev.
POROKE: Letos se je v naši župniji poročilo 5 (3) parov.
POGREBI: Cerkveno pokopanih je bilo 20 (23) faranov, 11 moških in 9 žensk. Med cerkveno pokopanimi je bilo 9 previdenih, 11 pa jih je bilo neprevidenih. Najstarejši moški je imel 86, ženska 95 let, najmlajši moški 57, ženska pa 73 let. Bog povrni za vse maše, ki ste jih darovali za pokojne ter za darove namesto cvetja za župnijske cerkve.