Avtor: zusmarjesap Objavljeno: 17. 11. 2023

Evropsko srečanje mladih v Ljubljani

Konec letošnjega leta se bo v Ljubljani in okolici zbralo več tisoč mladih iz različnih držav in različnih krščanskih denominacij. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje in postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Evropsko srečanje mladih pripravlja Taizejska skupnost tudi v sodelovanju z župnijami in s podporo mesta Ljubljana. Več o srečanju je na voljo na tej povezavi.
Srečanje bo potekalo od četrtka, 28. decembra do ponedeljka, 1. januarja 2024. Sodelujete lahko kot udeleženci in kot gostitelji.
Udeleženci
Opoldanske in večerne molitve ter popoldanske delavnice bodo odprte za vse. Prav tako se boste lahko udeležili jutranjih molitev in programa v župniji Škofljica. Posebno povabljeni so predvsem mladi od 18. do 35. leta starosti.
Gostitelji

Vsi prebivalci Ljubljane z okolico ste prisrčno vabljeni, da v svoj dom sprejmete mlade in jim izkažete gostoljubnost. 2 m² prostora na tleh je dovolj za sprejem mladih udeležencev! Srčnost je precej pomembnejša kot dobro opremljena soba za goste. Gostoljubnost je edinstvena izkušnja za gostitelje in goste. Kakšni so pogoji? Zelo malo jih je!

• - Udeleženci ne potrebujejo postelje, s seboj prinesejo podlogo za spanje in spalno vrečo.
  • - Ne potrebujejo kosila ali večerje, prejmejo ju v Stožicah.
  • - Potrebujete le prostor za vsaj dva udeleženca (vsaj dva krat 2 m², preprost zajtrk in odprto srce.
  • - Čez dan so romarji od 8.00 do 22.00 pri vas odsotni, ker se takrat udeležujejo programa.
  • - Prvega januarja imajo romarji pred odhodom domov kosilo z gostitelji.
  • - Znanje angleščine ali drugega tujega jezika ni pogoj!

Kako postati gostitelj?
Če želite mlade romarje sprejeti na svoj dom, stopite v stik z najbližjo župnijo gostiteljico - župnijo Škofljica (Matevž Strgar, tel. 041 844 482). Iz župnije Šmarje - Sap lahko kontaktirate tudi Lano Jagodic (tel. 041 582 566 ali po e-pošti lana.jagodic2000@gmail.com). V pomoč pri iskanju župnije je lahko zemljevid na tej povezavi.
Prijavni obrazec, ki ga najdete tukaj, lahko tudi natisnete in oddate v nabiralnik na župniji Škofljica. Tako boste organizatorjem močno olajšali delo, saj so župnije gostiteljice tiste, ki bodo vodile evidenco gostiteljev.
Če niste prepričani, katera župnija je za vas najbolj ustrezna, izpolnite elektronski obrazec na spodnji povezavi. Organizatorji ga bodo posredovali pravi župniji, ta pa bo kontaktirala vas. Povezava do elektronskega obrazca: RAD BI BIL GOSTITELJ (google.com)