Avtor: zusmarjesap Objavljeno: 4. 11. 2023

Zahvalna nedelja

Prva nedelja v mesecu novembru je zahvalna nedelja. Letošnje leto je bilo zaznamovano z vremenskimi ujmami, ko so dele naše domovine zadele nesreče: uničujoč veter, toča, katastrofalne poplave, zemeljski plazovi … Vse to je povzročilo velike spremembe in škodo v naravi, pa tudi na infrastrukturi in na različnih objektih. Po drugi strani pa doživljamo, kako se ob preizkušnjah znova in znova pokažeta naša medsebojna solidarnost in čut za pomoč. Pravzaprav pa je bilo pri vsem tem v ozadju odločilno čutenje posameznikov, darovalcev, ki so odprli svoja srca in na takšen ali drugačen način pomagali. Čutimo, kako se je tudi za čut solidarnosti treba Bogu zahvaljevati! Zahvala se rodi, ko človek v sebi začuti, da je on sam postal deležen daru.
Ko s hvaležnostjo mislimo na številne Božje dobrote, ki smo jih deležni, bi se rad zahvalil vsem sodelavcem pri molitvenem, pastoralnem, vzgojnem, dobrodelnem in kulturnem  poslanstvu župnije, ki svoj čas darujete za Gospoda. Rad bi izrazil iskreno zahvalo vsem ključarjem, članom župnijskega pastoralnega sveta, vsem bogoslužnim sodelavcem, organistom in zborovodjem ter seveda vsem pevcem, ministrantom, bralcem, pritrkovalcem, mladini in otrokom in vsem, ki lepšate lepoto bogoslužja. Zopet gre prisrčna zahvala vsem katehistinjam, birmanskim, oratorijskim in drugim animatorjem ter mladim, ki v raznih skupinah prinašate svežino v naše skupnosti in duhovno bogatite življenje župnije.
Iskrena hvala vsem možem in ženam dobre volje, ki pomagate in skrbite za lepoto naših cerkva in čistite ter krasite cerkve, kapelice in okolico, da so dostojne Božje hiše. Prisrčna zahvala vsem dobrotnikom za darove ob delih v župniji in vašo zavest, kako lahko le skupaj vzdržujemo cerkvene stavbe in župnijske prostore. Posebej se želim zahvaliti vsem, ki na skrit način darujete svojo molitev, trpljenje, preizkušnje v duhovno oporo naši krščanski skupnosti. Naj Bog, ki vidi na skrivnem, povrne z obilnimi darovi.
Vaš župnik