Avtor: zusmarjesap3 Objavljeno: 13. 08. 2023

Oratorij 2023 - Stopi na pot!

Prvi teden avgusta se je v župniji Šmarje - Sap odvijal oratorij z naslovom »Stopi na pot!«. Otroci so vsak dan preko igrice spoznavali glavnega junaka Bilba Bisagina, pri katehezi pa smo utrdili vrednote in simbole dneva ter se poglobili v Svetopisemske odlomke.
Otroci so se razdelili v osem skupin, znotraj katerih so se preizkusili na poučnih, a tudi zelo zabavnih delavnicah. Pri kriminalistični delavnici so se preizkusili v vlogi kriminalista. Po župniji, ki je predstavljala posestvo kavnih nasadov, so iskali namige, ki so jim pomagali pri razvozlanju primera. Na SPA delavnici, so se tako otroci kot animatorji malo sprostili. Izdelovali so balzam za ustnice, spoznali osnove masiranja rok, poigrali pa so se tudi s poustvarjanjem besed in različnih poz. Pri zadnji delavnici so otroci spoznali brajico, pisavo za slepe in slabovidne, se preizkusili v hoji z vodičem in palico ter spoznali različne vrste slabovidnosti in slepote.
V sredo smo se, tako kot Bilbo, odpravili na pravo pustolovščino v Zacurek, kjer smo preizkušali našo vztrajnost. Z materialom, ki smo ga nabrali med potjo, smo morali sestaviti trden splav, ki bi lahko nosil naš arhkamen. Zmagali smo prav vsi, saj se noben splav ni potopil.
Zadnji dan oratorija je bil vsekakor nepozaben. Po jutranjem sestanku smo zaradi močnega deževja hitro postavili šotore, dan pa nadaljevali v notranjih prostorih. Če se animatorji nismo zmočili v torek pri vodnih igrah, smo se zagotovo v petek, ko smo v jutranjih urah pripravljali aktivnosti, da bi te potekale po načrtu in na suhem
. Popoldne smo uživali v lovu na zaklad in dan zaključili na najboljši možni način, s sladoledom. Zvečer smo sodelovali še na oratorijski sveti maši, potem pa imeli zaključno prireditev, kjer so otroci in animatorji staršem predstavili dogajanje skozi teden, animatorji pa smo letos, namesto plesa, napisali kar animatorsko himno.
V nedeljo po Sveti maši in opravljeni refleksiji smo šli nekateri animatorji in župljani pomagat tistim ljudem, ki so jih prizadele poplave. Hvaležni smo, da smo lahko priskočili na pomoč in opravili delo srčnosti, ki je bila tudi četrtkova vrednota na oratoriju.
Zahvalili bi se vsem, ki ste nas med oratorijem krepčali s sadnimi, slanimi in sladkimi prigrizki. Hvala tudi tistim, ki ste karkoli prispevali v oratorijsko blagajno ali nam čez teden kako drugače priskočili na pomoč. Zahvaljujemo se vsem staršem in starim staršem, ki ste nam pomagali pri pripravi kosil ter vsem, ki ste bili z nami v molitvi in ste mislili na nas. Hvala Krajevni skupnosti Šmarje - Sap in OŠ Šmarje - Sap, ki sta za teden odstopili svoje prostore. Še posebej pa se zahvaljujemo našim sponzorjem. Letos so nam priskočili na pomoč: Občina Grosuplje, KG-EKO d.o.o., Cementni izdelki Zobec d.o.o., Primož Strgar s.p, B&B d.o.o., Top Keramika d.o.o., Mehle gradnje d.o.o., TGZ Žnidaršič, Okrepčevalnica Majolka, Pizzerija Brajda, Pekarna Grosuplje, Pekarna Pečjak, Pekarna Europa.
Upamo, da se vidimo tudi prihodnje leto.
Več o letošnjem oratoriju pa si lahko prebrete v oratorijskem časopisu, ki ga dobite s klikom tukaj.
Valerija Trontelj