Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 16. 06. 2023

Peter in Pavel

Peter in Pavel predstavljata dve vrsti kristjanov. Eni so verni od malega. Tako so bili vzgojeni in so brez večjih notranjih pretresov zvesti Bogu vse življenje. Drugi so bili vzgojeni brez vere ali celo protiversko. Kdo ve, po kakšnih ovinkih so se veri približali, spoznali njeno vrednost in se je oklenili. Njihovo število sicer še zdaleč ne dosega prvih, gorečnost pa je dostikrat mnogo večja in vredna občudovanja.
Peter in Pavel predstavljata dve silnici znotraj Cerkve. Peter daje Cerkvi trdnost, je njen temelj, skala, na kateri Cerkev stoji. Je varuh evangelija, vernike utrjuje v pravem in čistem nauku. Ima ključe notranjih vrat Cerkve. Pavel je oznanjevalec evangelija, ga širi po svetu, je neprestano na apostolskih potovanjih in pridobiva vedno nove vernike. Ima ključe od zunanjih vrat.
Peter in Pavel predstavljata v Cerkvi bogastvo različnosti. Znano je, da sta se v nekaterih pogledih razhajala in celo sporekla. Peter se je bolj zanesel na to, kar je bilo ustaljeno, trdno in preizkušeno, Pavel pa je bolj ljubil napredek, tveganje in iskanje novih poti.
Vse to imamo v Cerkvi tudi danes. Je dokaz njene mladosti, zdravja in notranje svobode. Čeprav je kdaj morda boleče in za koga celo pohujšljivo, izraža notranji napor in življenjsko moč. Ob vsej tej različnosti pa druži Petra in Pavla neomajna ljubezen do Kristusa in popolna predanost njegovemu delu.