Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 7. 01. 2023

Utrip verskega življenja v letu 2022

Čeprav statistične ugotovitve z mnogimi podatki in številkami ne morejo prikazati celotne podobe verskega življenja župnije, so vendarle dober pokazatelj mnogih znamenj (ne)krščanstva v občestvu. Navedimo nekaj statističnih dejstev preteklega leta. (V oklepajih bodo navedene številke za leto 2021):
KRSTI: Lani je bilo v naši župniji krščenih 9 (18) otrok, od tega 4 deklice in 5 dečkov. Trije otroci so zakonski in šest otrok je iz izvenzakonske skupnosti.
PRVO OBHAJILO: K prvemu obhajilu je pristopilo 30 (25) otrok.
POROKE: Lani so se v naši župniji poročili 3 (1) pari.
POGREBI: Cerkveno pokopanih je bilo 23 (18) faranov, 9 moških in 14 žensk. Med cerkveno pokopanimi je bilo 13 previdenih, 10 pa jih je bilo neprevidenih. Najstarejši moški je imel 93, ženska 95 let, najmlajši moški 65, ženska pa 53 let. Bog povrni za vse maše, ki ste jih darovali za pokojne ter za darove namesto cvetja za župnijske cerkve.