Avtor: zusmarjesap Objavljeno: 4. 11. 2022

Sveta Cecilija

Sveto Cecilijo so v 15. stoletju začeli častiti kot zavetnico cerkvene glasbe, saj naj bi po pripovedi pasijona na poroki v svojem srcu opevala Boga. Ob godu mučenke svete Cecilije, zavetnice cerkvenega petja in glasbe, bi se rad zahvalil in izrekel priznanje verjetno najpomembnejšim in najožjim bogoslužnim sodelavcem. Ti sodelavci so zborovodje, organisti in seveda vsi pevci, tako tisti, ki pojete v zborih kot tisti, ki sodelujete pri ljudskem petju. Organist in pevovodja ter duhovnik ne moreta sama kaj veliko storiti, če nimata pomoči v pevcih, ki so krona bogoslužja. Ob prazniku naših cerkvenih pevcev Bog povrni vsem in vsakemu posebej za tako lepo in požrtvovalno sodelovanje pri bogoslužju ter za vsako urico, ki jo darujete Bogu in svoji župniji.

Vabljeni ste, da spodaj prisluhnite skladbi Zate Marija, ki jo je izvedla ena od naših župnijskih zborovskih zasedb.