Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 3. 09. 2022

Marijino rojstvo - dan celodnevnega češčenja

Cerkev se v svojem svetniškem koledarju običajno spominja svetrikov na dan njihove smrti, ki je rojstni dan za nebesa. Praznuje pa spomin zemeljskega rojstva tistih izbranih ljudi, katerih rojstvo je pripravljalo prihod Odrešenika. Rojstvo Jezusove matere Marije je uvod v njegovo rojstvo, ker se z rojstvom Marije začenja uresničevati božji načrt za učlovečenje Odrešenika. Razen Jezusovega rojstva nobeno drugo rojstvo ni bilo tako pomembno pred božjimi očmi in tako dragoceno za blagor človeštva, kakor Marijino rojstvo. Zaradi tega naznanja praznik Marijinega rojstva veselje in upanje za človeštvo, saj naznanja bližnje učlovečenje in odrešenje. Ta praznik nam pomaga vrednotiti in spoštovati tudi sleherno človeško rojstvo.
Ob prazniku Marijinega rojstva, kateremu je posvečena tudi naša župnijska cerkev, bo v četrtek, 8. septembra, v naši župniji dan celodnevnega češčenja SVETEGA REŠNJEGA TELESA. Najsvetejše bo izpostavjeno od 7. ure dalje. Dopoldanska sveta maša bo ob 8. uri, popoldanska sveta maša in sklep češčenja pa bo ob 18. uri. Ce
lodnevno češčenje je najlepše darilo Devici Mariji za njen rojstni dan. Ta dan namreč častimo njenega Sina v Svetem Rešnjem Telesu. V monštranci na oltarju čaka na vsakega izmed nas. Običaj je namenjen slavljenju Jezusa, ki je ta dan izpostavljen na oltarju. Vzemimo si čas in obiščimo Jezusa, saj prav s češčenjem Najsvetejšega zakramenta goreče premišljujemo in priznavamo njegovo navzočnost v evharistiji. V njej nam je dan največji sad odrešenja, ljubezen, medsebojna bratska in sestrska ljubezen.
Zato ste vsi farani vabljeni na počastitev, slavljenje in češčenje evharističnega Jezusa v Svetem Rešnjem Telesu, ki je v monštranci izpostavljeno na oltarju. Naj bo podan vsakoletni razpored, ki naj bo spodbuda za vašo odloč
itev: ob 9h Veliki Vrh; 10h Mali vrh, Tlake, Gajniče; 11h Paradišče, Zgornja Slivnica, Podgorica; 12h Sela; 13h Šmarje, Pleše; 14h Sap, Huda Pollca; 15h Šmarje; 16h Cikava, Hrastje; 17h skupna molitvena ura. Jezus bo seveda potrpežljivo čakal tudi na ostale župljane, molitev pred Njim oziroma najsvetejšim pa bo "šopek" nebeški materi Mariji za rojstni dan. "Šopek" bo bogatejši, če se boste kadarkoli med dnevom pridružili molivcem pred Najsvetejšim.