[FOTO] Oratorij 2022

Letos se je v naši Šmarski župniji odvijal oratorij z geslom »Za božjo slavo«, na katerem smo spoznavali življenje svetega Ignacija Lojolskega. Utrinke iz njegovega življenja smo sli vsako jutro ogledali v igrici, pri katehezah pa smo se poglobili v svetopisemske zgodbe in jih povezali z vrednotami in simboli dneva.
Otroci so se razdelili v devet različnih mešanih skupin, znotraj katerih so se preizkusili v zabavnih a poučnih delavnicah in norih velikih igrah. Na delavnicah so spoznavali osnovne črke in besede znakovnega jezika, ki ga uporabljajo gluhi, na vrtnarski delavnici so se naučili osnove oskrbovanja lastnega vrta, na delavnici »priprava zabave« pa so si naredili duhovite klobučke ter preizkusili v šmarski verziji igre Milijonar.
V sredo smo se odpravili na romarsko pot po zgledu Ignacija, lika letošnjega oratorija. Podali smo se namreč na romanje od Ljubljanskega gradu proti cerkvi na Rakovniku. Orientirali smo se s pomočjo QR kod, ki so nas čakale skoraj na vsakem ovinku, poleg tega pa smo izvrstno opravili vse izzive. Lep dan smo zaključili s sveto mašo in picami, vlak pa nas je nato odpeljal nazaj proti domu.
Prečudovit oratorijski teden smo zaključili s sveto mašo in kratko predstavitvijo za starše. Nastopali so otroci in na zabaven način predstavili dogajanje skozi teden, animatorji pa smo kot vsako leto zaplesali animatorski ples ter s tem zares uradno zaključili letošnji oratorij.
Zahvalili bi se vsem, ki ste nas med oratorijem krepčali s sadnimi, slanimi in sladkimi prigrizki. Hvala tudi tistim, ki ste karkoli prispevali v oratorijsko blagajno ali nam čez teden kako drugače priskočili na pomoč. Zahvaljujemo se vsem staršem in starim staršem, ki ste nam pomagali pri pripravi kosil ter vsem ki ste bili z nami v molitvi in ste mislili na nas. Hvala Krajevni skupnosti Šmarje - Sap, ki nam je za teden odstopili svoje prostore. Še posebej pa se zahvaljujemo našim sponzorjem: Občina Grosuplje; KO-EKO d.o.o.; Cementni izdelki Zobec d.o.o.; Top Keramika d.o.o.; Naročimajico.si; B&B d.o.o.; Okrepčevalnica Majolka; Pizzerija Brajda; Pekarna Grosuplje; Pekarna Evropa.

Vabimo vas, da si več o oratoriju preberete v priloženi časopisni izdaji tukaj.