Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 27. 06. 2022

Pevci in ministranti na izletu

V soboto, 18. junija 2022, smo se za zaključek šolskega leta pevci in ministranti odpravili na izlet na severno Primorsko. Zbralo se nas je 34.
Naša prva postaja je bil Stari grad nad Vipavo. Grad so v 12. stoletju postavili oglejski patriarhi. Sedaj pa je grad v ruševinah. Uživali smo tudi v razgledu na Vipavsko dolino. Tam smo imeli čas za prvo malico.
Pot smo nadaljevali proti Novi Gorici, v cerkev Kristusa Odrešenika, kjer je mašo daroval Alojzij Kržišnik, ki nam je povedal tudi nekatere zanimivosti o cerkvi. Cerkev je bila zgrajena leta 1982. Grajena je bila brez zvonika. Leta 2001 je bil dograjen samostoječ zvonik, visok 22 metrov. Ima 4 zvonove. Pod cerkvijo je tudi zaklonišče. Pri maši smo sodelovali s petjem, ministranti pa so se z župnikom zbrali okrog oltarja.
Po maši smo se odpravili proti adrenalinskemu parku Solkan, kjer smo se preizkusili na različno težavnih progah, ki so na različnih višinah. Najpogumnejši so se spustili po 300 metrov dolgi jeklenici na višini 40 metrov s hitrostjo 50km/h iz ene na drugi breg Soče. Med spustom smo uživali v razgledu na Solkanski most na eni strani in Novo Gorico na drugi strani ter na reko Sočo. Mlajši pa so reko Sočo prečkali z raftom.
Ker je bil dan zelo vroč, nam je sladoled kar prijal. Nato smo se odpravili proti domu.
Vsi smo uživali in upamo, da bomo še naprej služili Bogu.