Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 28. 05. 2022

Sv. Ignacij Lojolski vabi na oratorij 2022!

Tudi letos bomo imeli v šmarski župniji oratorij. Potekal bo od 1. do 5. avgusta 2022. Največkrat bomo okoli cerkve ali pred župniščem, razen v sredo, ko se bomo odpravili na izlet.
»ZA BOŽJO SLAVO«
Letos je glavni junak oratorija sv. Ignacij Lojolski. Kot vitez in vojak si je prizadeval, da bi sam postal čimbolj slaven, priljubljen in uspešen. Po usodnem dogodku v življenju je spoznal svoje pravo poslanstvo in se spreobrnil. Od spreobrnjenja dalje se je trudil za Božjo in ne več za svojo slavo. Ustanovil je jezuitski red in mu dodelil vzklik: »Za večjo Božjo slavo«. Naslova oratorija je krajša različica tega slogana.
LETOŠNJE DOGAJANJE
DELAVNICE: Letos bomo med delavnicami spoznali znakovni jezik, se izkusili v vrtnarstvu ter organizirali svojo zabavo.
IZLET: Izlet bomo imeli v sredo, 3. 8. 2022. Odpravili se bomo v Ljubljano, kjer bomo kot naš glavni junak sv. Ignacij Lojolski romali do Rakovnika. Vse točne podrobnosti boste izvedeli v ponedeljek, ko bodo otroci domov prinesli obvestilo.
PREDOLŠKI OTROCI: Letos se lahko na oratorij prijavijo tudi predšolski otroci, rojeni leta 2016, ki grejo septembra 2022 v prvi razred osnovne šole. Mlajši pa so še vedno dobrodošli, da zjutraj skupaj s starši poslušajo oratorijsko himno in pogledajo oratorijsko igrico.
KOSILO: Odločili smo se, da letos ne bomo imeli organiziranega kosila, zato naj ga otroci prinesejo s seboj. Prav tako naj ima vsak otrok svojo plastenko (0,5 l), mi pa bomo poskrbeli za dodatno pijačo, da si jo bodo otroci lahko dolili. Še vedno pa bomo imeli organizirane malice, tako da bodo imeli otroci na voljo dopoldanski in popoldanski prigrizek in ne bodo nikoli lačni.
PRISPEVEK: Brez finančnih sredstev bi oratorij težko izpeljali, zato je predviden prispevek za 1. otroka iz družine 25 €, za 2. otroka (bratca ali sestrico) 20 € in 3. otroka (bratca ali sestrica) ter vsakega naslednjega 15 €.
Če si katera izmed družin, stroška za oratorij ne more privoščiti, lahko to brez težav sporoči in bomo sredstva poiskali pri sponzorjih. V ceno so vključeni pripomočki in material, ki ga bomo uporabljali med celotnim oratorijem in stroški izleta. Stroške lahko poravnate na prvi dan oratorija ali pa v nedeljo, 31. 7. 2022, po obeh mašah.
ODDAJA PRIJAVNICE:
Rok za oddajo prijavnice je 17. 7. 2022. Prijavnice lahko oddate samo na e-naslov oratorijsmarjesap@gmail.com, prijavnica mora biti izpolnjena v celoti, drugače je neveljavna. V kolikor se kdo od prijavljenih ne bo moral udeležiti oratorija, prosimo, da to sporoči čimprej.
OKVIRNI PROGRAM DNEVA
  • 9.00 - zbiranje otrok, igra z otroki
  • 9.20 - dvig zastave, igrana zgodbica
  • 9.45 – kateheza
  • 10.45 – delavnice
  • 12.30 – molitev v cerkvi
  • 12.45 – kosilo
  • 13.30 - popoldanska velika igra
  • 15.15 – spust zastave, himna
  • 15.30 – odhod domov
Dodatna pojasnila: Manca Petak - 068 136 099, oratorijsmarjesap@gmail.com

DONATORSTVO: Dodatna sredstva, ki bi jih želeli prispevati za naš oratorij, lahko nakažete na:
PRS KULTURNO RAZISKOVALNO DRUŠTVO TURNČEK
Naslov: LAHOVA CESTA 2, 1293 ŠMARJE-SAP
Transakcijski računi SI56 0430 2000 3312 243

Velikokrat nas kdo vpraša, kako nam lahko pomaga na samem oratoriju. Naštevamo nekaj predlogov:
  • Duhovna podpora: Veliko nam bo pomenilo, če boste kakšno molitev namenili za otroke in animatorje oratorija, da bi bil to čas naše rasti v veri in dobrih delih.
  • Hrana in pijača: Če bi nas kdo od faranov želel telesno okrepčati, bomo zelo veseli kakršnegakoli prigrizka, ki ga lahko prinesete na sam oratorij, lahko pa tudi že kakšen dan prej.
Se že veselimo, da se vidimo!
Šmarski animatorji