Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 11. 12. 2021

Namenitev dela dohodnine domači župniji

Spoštovani župljani,
v noveli zakona o dohodnini iz leta 2019 je prejšnja vlada sklenila, da se za leto 2020 namenski del dohodnine nameni zgolj verskim skupnostim in ne njihovim sestavnim delom (npr. župnija, redovne skupnosti itd.). Tako je FURS vse dotedanje izjave o namenitvi dohodnine za sestavne dele Katoliške cerkve prenesla na Katoliško cerkev.
Sedanja vlada je sprejela Uredbo o namenitvi dela dohodnine za donacije (Uradni list RS, št. 155/2021, z dne 29. 9. 2021), v kateri je uvrstila na seznam dohodninskih upravičencev vse sestavne dele Katoliške cerkve (vse župnije). To pomeni, da z letom 2021 sestavni deli Katoliške cerkve (vsaka župnija) ponovno lahko prejemajo namenski del dohodnine. Glede na to, da so bile izjave o namenitvi dohodnine posameznemu sestavnemu delu Katoliške cerkve leta 2020 preklicane, vas lepo prosim, da donirate v župniji:
1. podpišite novo izjavo o namenitvi dela dohodnine naši župniji
2. zdaj lahko namenite 1 % svoje dohodnine (prej 0,5 %).
Tako izpolnjeno izjavo župljani sami posredujete na FURS ali oddate v župniji. Župnik lahko skupaj zbrane odda na FURS osebno ali s priporočeno pošto.
Tukaj se nahaja predizpolnjena izjava, ki si jo lahko natisnete. Na voljo je tudi v cerkvi.
Rok za oddajo izjav je 31. december.