Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 6. 12. 2021

Miklavž na konjski vpregi obiskal šmarske otroke

Po dveh letih premora, ki si ga je sv. Miklavž moral vzeti zaradi epidemije covida-19, se je priljubljeni prijatelj otrok in odraslih v nedeljo, 5. 12. 2021, ponovno srečal s krajani Šmarja - Sapa. V spremstvu angelčkov se je pred farno cerkev pripeljal na konjski vpregi in kar na cerkvenem dvorišču nagovoril zbrano občinstvo. Iz ust mladih otrok je dobil zagotovilo, da so skozi leto bližnjemu radi priskočili na pomoč, da so redno hodili v cerkev ter vsaj tu in tam zmolili kakšno molitev. Vsi skupaj so na željo sv. Miklavža zmolili Sveti angel ter pesem Mi se imamo radi spontano prepesnili v Miklavža imamo radi. Močno so mu ogreli srce, za kar se jim je seveda zahvalil s skromnimi darili in obljubo, da jim je še kakšno presenečenje pustili tudi v njihovih domovih.