Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 6. 09. 2021

Pismo veroučencem in njihovim staršem

Spoštovani,
za nami so poletni dnevi, ko smo bili vsi skupaj povabljeni, da se malce odpočijemo, da zadihamo drugačen zrak in se nekoliko bolj posvetimo drug drugemu: žena možu, mož ženi, pa starši otrokom in otroci staršem. Ne moremo zanikati, da je bilo letošnje poletje drugačno od vseh dosedanjih in zaznamovano z večjo potrebo po prilagajanju tudi v počitniških dneh. Sedaj pa je čas, da pogledamo v novo katehetsko (veroučno) leto, četudi v spremenjenih okoliščinah, ki zahtevajo nov in drugačen način.
Katehetsko (veroučno) leto bomo pričeli z rednimi katehetskimi srečanji (prilagojenimi glede na ukrepe za varovanje zdravja) 20. septembra 2021. Pripravljena sta dva načina kateheze (verouka), ki bo možen glede na obstoječo ali zaostreno epidemiološko sliko.
Redna tedenska srečanja v župniji (obstoječa epidemiološka slika)
- Upoštevanje navodil SŠK in NIJZ (nošenje obrazne maske, razkuževanje in higiena rok, medosebna 1,5 m razdalja, zračenje).
- Če je zaradi številčnosti potrebno, katehetsko skupino razdelimo na manjše skupine (do 15 otrok v eni skupini), tako da prihajajo na srečanja v župnijo na dva tedna, en teden pa delajo od doma.
- Otroci si katehetskih potrebščin, pripomočkov in drugih predmetov med seboj ne izmenjujejo in ne izposojajo.
- K uram prihajajo samo zdravi otroci brez simptomov bolezni in to ob predpisani uri verouka (ne prezgodaj).
Kateheza (verouk) na daljavo (zaostrena epidemiološka slika)
- Izvaja se ob poslabšanju epidemiološke situacije, pri čemer se sledi navodilom SŠK in NIJZ.
- Poučevanje na daljavo. Katehet pripravi svoja gradiva in jih pošilja po e-povezavi. Ob tem da navodila, kako naj veroučenci doma sami uporabljajo in rešujejo delovne zvezke ob pomoči učbenika. V primeru poslabšanja epidemiološke situacije bomo prešli na katehezo na daljavo – katehet bo vzpostavil e-kontakt z vami in posredoval osnovne informacije o poteku. Prosimo, da se na poslana navodila tudi redno odzivate.
Urnik katehetskih srečanj-verouka za posamezni razred bo objavil gospod župnik v pisnih oznanilih in na spletu. Pri prvi uri boste prejeli tudi VPISNICO K ŽUPNIJSKI KATEHEZI, izpolnili podatke in podpisali, da ste seznanjen s programom in pravili vedenja ter da z njimi soglašam.
Posamezno srečanje bo trajalo 40 minut.
Vsem želimo poguma ob prvih korakih v novo katehetsko in šolsko leto. Naj vse naše poti spremlja Božji blagoslov in Marijina priprošnja.
Prijazen pozdrav in na veselo snidenje!
g. župnik s katehistinjami