Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 1. 07. 2021

Oratorij 2021 (prijavnica in vse informacije)

»ORIGINALEN.SEM«
Letos je glavni junak oratorija bl. Carlo Acutis. Gre za prav posebnega in sodobnega svetnika, saj je verjetno edini med njimi, ki se lahko pohvali, da je v prostem času rad programiral. Po eni strani je bil običajen najstnik, ki je imel rad računalnike in gledal filme. Po drugi strani pa je bil v marsičem izjemen. Zaradi njegovega globokega odnosa z Bogom, žive vere, dobrosrčnosti in čudežev, ki se dogajajo po njegovi smrti, so ga ljudje že kmalu prepoznali za svetnika. Za blaženega je bil razglašen lani, 10. 10. 2020.
PRIJAVNICA
IZJAVA STARŠEV
LETOŠNJE DOGAJANJE
DELAVNICE: Letos bomo med delavnicami spoznavali, kaj počnejo reševalni psi, kakšno življenje imajo konji in preizkusili svoje spretnosti v sobi pobega.
IZLET: Izlet bomo imeli v sredo, 4. 8. 2021. Ostali pa bomo kar v Šmarju, raziskovali bomo skrite poti in odkrivali nove kotičke našega kraja. Vse točne podrobnosti pa boste izvedeli v ponedeljek, ko bodo otroci domov prinesli obvestilo.
PREDOLŠKI OTROCI: Letos se zaradi razmer in omejitev števila udeležencev predšolski otroci ne morejo prijaviti na oratorij. Še vedno pa so dobrodošli, da zjutraj skupaj s starši poslušajo oratorijski himno in pogledajo oratorijsko igrico.
KOSILO: Odločili smo se, da letos ne bomo imeli organiziranega kosila, zato naj ga otroci prinesejo s seboj. Prav tako naj ima vsak otrok svojo plastenko (0,5 L), mi pa bomo poskrbeli za dodatno pijačo, da si jo bodo otroci lahko dolili. Še vedno pa bomo imeli organizirane malice, tako da bodo imeli otroci na voljo dopoldanski in popoldanski prigrizek in ne bodo nikoli lačni.
IZJAVA O COVID-19Da bi čimbolj preprečili okužbe s korona virusom, prosimo, da starši za vsakega otroka, ki ga boste prijavili na oratorij, izpolnite IZJAVO O ZDRAVJU OTROKA (podpisana najprej na dan pred začetkom oratorija). Izjavo prinesete s sabo na dan, ko boste poravnali prispevek.
PRISPEVEK: Brez finančnih sredstev bi oratorij težko izpeljali, zato je predviden prispevek za 1. otroka iz družine 25 €, za 2. otroka (bratca ali sestrico) 20 € in 3. otroka (bratca ali sestrica) ter vsakega naslednjega 15 €. Če si katera izmed družin, stroška za oratorij ne more privoščiti, lahko to brez težav sporoči in bomo sredstva poiskali pri sponzorjih. V ceno so vključeni pripomočki in material, ki ga bomo uporabljali med celotnim oratorijem in stroški izleta. Stroške lahko poravnate na prvi dan oratorija ali pa v nedeljo, 1. 8. 2021, po obeh mašah.
ODDAJA PRIJAVNICERok za oddajo prijavnice je 31. 7. 2021, oziroma ko se zapolni 100 mest. Prijavnice lahko oddate samo na e-naslov oratorijsmarjesap@gmail.com, prijavnica mora biti izpolnjena v celoti, drugače je neveljavna. V kolikor se kdo od prijavljenih ne bo moral udeležiti oratorija, prosimo, da to sporoči čimprej.
Ker imamo letos omejitev števila udeležencev bomo prijavnice sprejemali SAMO po elektronski pošti, ko pa se zapolni število, vas bomo obvestili, da prijava ne bo več mogoča. Bomo pa odprli čakalno vrsto za tiste, ki bi se vseeno želeli prijaviti, če se bo sprostilo kakšno mesto. V kolikor se bo to zgodilo, boste pravočasno obveščeni.
OKVIRNI PROGRAM DNEVA
  • 9.00 - zbiranje otrok, igra z otroki
  • 9.20 - dvig zastave, igrana zgodbica
  • 9.45 – kateheza
  • 10.45 – delavnice
  • 12.30 – molitev v cerkvi
  • 12.45 – kosilo
  • 13.30 - popoldanska velika igra
  • 15.15 – spust zastave, himna
  • 15.30 – odhod domov
Dodatna pojasnila: Manca Petak (068 136 099), Tjaša Mehle (041 967 507), oratorijsmarjesap@gmail.com
DONATORSTVO: Dodatna sredstva, ki bi jih želeli prispevati za naš oratorij, lahko nakažete na: PRS KULTURNO RAZISKOVALNO DRUŠTVO TURNČEK, LAHOVA CESTA 2, 1293 ŠMARJE-SAP, Transakcijski računi SI56 0430 2000 3312 243
Velikokrat nas kdo vpraša, kako nam lahko pomaga na samem oratoriju. Naštevamo nekaj predlogov:
  • Duhovna podpora: Veliko nam bo pomenilo, če boste kakšno molitev namenili za otroke in animatorje oratorija, da bi bil to čas naše rasti v veri in dobrih delih.
  • Hrana in pijača: Če bi nas kdo od faranov želel telesno okrepčati, bomo zelo veseli kakršnegakoli prigrizka, ki ga lahko prinesete na sam oratorij, lahko pa tudi že kakšen dan prej.