Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 11. 01. 2020

UTRIP VERSKEGA ŽIVLJENJA V LETU 2019

Čeprav statistične ugotovitve z mnogimi podatki in številkami ne morejo prikazati celotne podobe verskega življenja župnije, so vendarle dober pokazatelj mnogih znamenj (ne)krščanstva v občestvu. Navedimo nekaj statističnih dejstev preteklega leta. (V oklepajih so navedene številke za leto 2018):

KRSTI: Lani je bilo v naši župniji krščenih 20 (14) otrok, od tega 12 deklic in 8 dečkov. Osem otrok je zakonskih in dvanajst otrok je iz izvenzakonske skupnosti.
PRVO OBHAJILO: K prvemu obhajilu je pristopilo 19 (20) otrok.
BIRMA: K birmi je pristopilo 48 (41) birmancev.
POROKE: Lani so se v naši župniji poročili 3 (4) pari.
POGREBI: Cerkveno pokopanih je bilo 18 (21) faranov, 7 moških in 11 žensk. Med cerkveno pokopanimi je bilo 12 previdenih, 6 pa jih je bilo neprevidenih. Najstarejši moški je imel 92, ženska 98 let, najmlajši moški 64, ženska pa 54 let. Bog povmi za vse maše, ki ste jih darovali za pokojne ter za darove namesto cvetja za župnijske cerkve.