Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 4. 06. 2022

Binkošti

Binkošti so rojstni dan Cerkve. Na ta dan je začel izvirati studenec krstne vode, ki ni  poslej nikoli usahnil - tudi mi smo bili iz njega krščeni; na ta dan je začel Peter izvrševati Jezusovo naročilo: »Pasi moje ovce, pasi moja jagnjeta - in to dela še danes; na ta dan je Cerkev postala MATER ET MAGISTRA. Mati in Učiteljica narodov in je to še danes.
Do Cerkve, Matere in Učiteljice, moremo zavzeti različno razmerje.
Lahko smo do nje  kritični in odklonilni. Postavino se nad njo ter zviška in samozavestno razsojamo o vsem, kar se v njej dogaja.
Lahko smo nepristranski opazovalci, ki imamo svoje poglede, nočemo pa se opredetiti.
Lahko je naše razmerje do Cerkve službeno. Z marsičem se ne strinjamo, toda proti njej ne bomo ničesar storili. Uradniki smo in izvrševalci predpisov.
Pravo razmerje do Cerkve pa je razmerje ljubezni. Najprej ljubezen, ki je hvaležna. Kaj imamo kot verniki, česar nam ni dala Cerkev - verno občestvo pod vodstvom papeža, škofov in duhovnikov? Nato razmerje ljubezni, ki razume, da ima Cerkev poleg božje tudi človeško naravo in da ji zato ni tuje nič, kar je človeško: slabost, zrnota in celo greh. Nadalje razmerje ijubezni, ki veruje, da za vsem in nad vsem zemeljskim in minljivim v Cerkvi deluje večni in neminljivi Kristus, ki je naša resnica, svetost in odpuščanje, odrešenje in večno življenje. Končno je to razmerje ljubezni, ki zrelo in odgovorno sodeluje z vsemi, ki želijo Cerkvi dobro.
Taka ljubezen je naš najlepši dar Cerkvi za njen rojstni dan.