Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 30. 04. 2022

Teden molitve za duhovne poklice

Pred nami je teden molitve za duhovne poklice, ki bo letos od 1. do 8. maja pod geslom POJDI IN POPRAVI MOJO CERKEV. V tem tednu naj bi po župnijah poživili molitev za nove duhovne poklice, za tiste, ki v odločitvi omahujejo med vabili sveta in Boga. Pomagajmo, da jih Božja ljubezen razsvetli v spoznanju. Vsak duhovni poklic je namreč dar, ni stvar samo moje odločitve. Gre za odgovor na klic, ki ga začutim v sebi in nanj odgovorim v vsej iskrenosti in odgovornosti. Pri odgovoru je potreben pogum in zaupanje. Ravno zato je potrebno prositi Gospoda, da bi tisti, ki v sebi začutijo Božji klic, imeli ta pogum izreči svoj "Tukaj sem".
Preživljamo težke čase, ko vedno več naših občestev ostaja brez stalnega duhovnika, ko se tudi prisotnost redovnic in redovnikov iz leta v leto krči. Vse to nas navdaja s skrbjo in zato je toliko bolj naša skupna prošnja: "Gospod, pošlji delavce na svojo žetev." Letošnje geslo "Pojdi in popravi mojo Cerkev" je klic, ki ga je v sebi začutil sv. Frančišek, ko je molil v napol porušeni cerkvi sv. Damijana. Frančišek je najprej mislil na to zgradbo, a ni ostal samo na površju, spoznal je, da ga Gospod kliče v poslanstvo, da "obnovi" Cerkev, ki je bila v krizi in je potrebovala vrnitev k evangeliju.
Postavlja se nam vprašanje, ali Bog danes manj kliče, ali pa mi ta glas težje slišimo in nanj odgovorimo? Okolje, v katerem živimo, ni naklonjeno duhovnim poklicem. Radi bi imeli duhovnika v svoji sredi. Veliko pričakujemo od redovnic in redovnikov. A zelo malo naredimo za nove duhovne poklice, da bi zanje redno molili, širili pozitivno podobo o duhovnih poklicih ter jim bili v oporo in pomoč pri njihovem poslanstvu.
Teden molitve želi v nas prebuditi zavest, da smo vsi odgovomi, da vsak na svoj način prispeva svoj delež, da se bo število duhovnih poklicev - duhovnikov, bogoslovcev, diakonov, redovnic, redovnikov - začelo dvigati. Obhajajmo ta teden z vso zavzetostjo. Obnovimo svojo ljubezen do Cerkve, ki potrebuje misijonskega zagona, navdušenja in veselja, kajti samo takšna Cerkev nagovarja in vabi. Obnovimo jo do te mere, da se bo naša molitev za nove duhovne poklice, za vztrajnost in svetost vseh poklicanih nadaljevala iz dneva v dan, skozi vse leto.