Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 11. 08. 2019

Peter Klepec nas je vzpodbudil: IMAŠ MOČ!

Od 29. julija pa do 2. avgusta je v naši župniji potekal že 14. oratorij. Župnijski prostori so ponovno zaživeli v svoji polnosti, saj nas je bilo vseh skupaj kar 168 mladih – 133 udeležencev in 35 animatorjev.
Glavni lik letošnjega oratorija je bil Peter Klepec, geslo, ki je splošno povzemalo temo letošnjega oratorija, pa se je glasilo »Imaš moč«. Preko prirejene slovenske pripovedke o Petru Klepcu smo vsak dan pozornost posvetili določeni vrednoti –  razmišljali smo o moči prošnje, moči odpuščanja, pomoči, moči spoznanja in moči svetega zakona. Na koncu tedna smo skupaj s Petrom Klepcem prišli do ugotovitve, da v življenju ni najpomembnejša fizična moč, ki je Petru vsekakor ni manjkalo, pač pa tista notranja – duhovna moč.
Imeli smo tri različne delavnice: likovno, skavtsko in delavnico, kjer smo se pobližje srečali z eksotičnimi živalmi. Pri likovni smo izdelovali plišaste igračke, pri skavtski smo spoznali običaje in znanja skavtov – naredili smo si svojo skavtsko rutko, spoznali njihove igre ter se naučili delati različne vozle, ki nam lahko koristijo pri preživetju v naravi. Pri tretji delavnici pa smo imeli priložnost videti in izvedeti kaj novega o kraljevem pitonu, navadnemu udavu, grških koronjačah in afriškem polžu.
Na običajen oratorijski dan je po okusnem kosilu, ki so nam ga večino dni v tednu pripravljali v vrtcu Kekec, sledila velika igra. V ponedeljek so bile rdeča nit kmečke igre, v torek so bile na sporedu najbolj pričakovane in vznemirljive vodne igre, ki so nas prijetno osvežile, v četrtek pa so otroci v pomoč kralju zbirali cekine in nakupovali različna zemljišča.
Kot je že v navadi smo se v sredo odpravili na izlet. Tokrat z vlakom v Višnjo Goro. Med potjo do naše prve postojanke, ki je bila maša v cerkvi sv. Ane, so si skupine pot krajšale z zanimivimi nalogami in z opazovanjem polžjih struktur in slikic. Na piknik prostoru, ki je bil naš končni cilj, je bil končno čas za kosilo, počitek in igre. Utrujeni, a polni prijetnih vtisov, smo se vrnili na vlak proti Šmarju.
Skozi celoten teden ne rastejo in uživajo samo otroci, ampak tudi mi animatorji. Vsako leto znova smo na koncu kljub vsem manjšim zapletom, odrgninam in utrujenosti srečni za vsak nasmeh, novo prijateljstvo, prejeto pismo in predvsem za zaupanje staršev, ki nam v varstvo za cel teden pustite svoje otroke. Takšne stvari nam namreč dajejo moč, da vsako leto znova nadaljujemo in se trudimo.
Zahvalili bi se vsem, ki ste nas med oratorijem krepčali s slanimi, sadnimi in sladkimi prigrizki. Prišli so nam zelo prav. Hvala tudi vsem, ki ste karkoli prispevali v oratorijsko blagajno ali nam čez teden kako drugače priskočili na pomoč. Hvala Krajevni skupnosti Šmarje – Sap, ki so nam za teden oratorija odstopili svoje prostore, našemu gasilskemu društvu Šmarje-Sap, ki so nam s peno popestrili torkove vodne igre, hvala gospodu županu Petru Verliču za pomoč pri vlaku za sredin izlet in Dušanu Hočevarju za obljubljene sladolede. Še posebej se zahvaljujemo našim sponzorjem: Občina Grosuplje; Cementni izdelki Zobec d.o.o.; Klimatizacija Štrubelj d.o.o.; KG EKO d.o.o.; Graviranje in razrez Filip Gavez s.p.; Prince Sport & Fun Center; D design Damjan Kocman s.p.; Okrepčevalnica Majolka; Pizzerija Brajda Pekarna Grosuplje; Pekarna Evropa.
Oratorijski animatorji