Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 13. 03. 2021

Pismo katehistinje Brede veroučencem in staršem otrok 3. razreda

Spoštovani veroučenci in spoštovani starši otrok tretjega razreda!

Ker grem jutri na operacijo kolena (pravkar sem izvedela za datum), vas obveščam, da z današnjim dnem, 10.3., končujemo verouk za letošnje leto. Zahvaljujem se vam za vaše delo z otroki pri veroučni snovi. Tudi otroci so ob vaši podpori odlično izpolnjevali naloge!
Čudovite otroke imate!
Za nas glavno vprašanje pa je kdaj in kako bo z obhajanjem prve svete spovedi in s prvim svetim obhajilom?
V dogovoru z gospodom župnikom bi bila oba zakramenta v maju. Vse je odvisno od poteka epidemije in sproščanja ukrepov.
Teoretično smo na daljavo predelali vse, kar je potrebno za sveto spoved in prvo sveto obhajilo. Tega sem zelo vesela! V vsakem primeru, bi sedaj čakali na sprostitev razmer in na navodila Slovenske škofovske konference glede prejema zakramentov (obhajila, birme, zakona).
Za vsa vprašanja se lahko obrnete na gospoda župnika.
Povabim vas, da spremljate župnijsko spletno stran, kjer bodo objavljene novice povezane s prvim svetim obhajilom.
Postni čas še poteka in se potrudite, da bo opazen v vaših družinah: kot molitev, odpoved in miloščina. Ohranjajte prisotnost pri sveti maši na TV ali z navzočnostjo v cerkvi. Sveto obhajilo je možno prejeti vsako nedeljo.
Želim vam blagoslovljeno Veliko noč ne glede na to, v kakšni obliki jo bomo praznovali!
Jezus je res vstal in živi!
Lepo vas vse pozdravljam in vam želim vse dobro!
vaša Breda
P.S.  Se priporočam v molitev.