Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 5. 04. 2020

Molitvena skupina vabi k molitvi

Članice molitvene skupine župnije Šmarje - Sap kljub prepovedi zbiranja ostajajo povezane in dejavne v molitvi. Proti večeru, ko pozvonijo cerkveni zvonovi (do velike noči ob 18.00, nato ob 19.00) se na povabilo g. župnika Bojana Korošaka doma ustavijo, ugasnejo televizijo in radio ter zmolijo molitev ob epidemiji.
Izkoriščajo tudi splet, kjer so našle nekaj odličnega gradiva. Npr. Križev pot v času epidemije, ki je delo Anje Kastelic. Avtorica je posvečena sestra, po izobrazbi pa magistra farmacije ter zakonska in družinska terapevtka.
Med ženami pa je zaokrožil tudi čudovit posnetek petega rožnega venca Božjega usmiljenja. Slavilna pesem Usmiljeni, je delo učitelja glasbenega pouka in sedanjega duhovnika in upravitelja župnije Senožeče. Izvajalci so člani cerkvenega pevskega zbora župnije Senožeče in njihovi stanovski prijatelji. Glasba je bila posneta v studiu Jureta Ferjančiča, za slikovni prikaz pa je poskrbel Ivo Saksida.
Še nekaj molitev za preostanek postnega časa najdete na naši spletni strani pod DUHOVNO/MOLITVE.