Avtor: zusmarjesap1 Objavljeno: 22. 02. 2020

Volitve novega župnijskega pastoralnega sveta

OBVESTILO:
V skladu z navodili SŠK bodo zaradi epidemiološke situacije volitve ŽPS prestavljene na kasnejši čas.

Na 4. postno nedeljo, 22. marca, bo po naših župnijah potekala izbira novih članov župnijskih pastoralnih svetov. Tako bomo tudi v naši župniji na 3. postno nedeljo pri sveti maši brali pismo škofa Andreja Glavana, ki je pri škofovski konferenci odgovoren za župnijske pastoralne svete, o spodbudi k modri izbiri članov novih ŽPS. Ob tem bomo na 3. postno nedeljo po maši delili ožigosane glasovnice za izbiro članov ŽPS. Glasovnice naj bi župljani vrnili izpolnjene naslednjo nedeljo, 22. marca, ko poteka izbira članov ŽPS. Svoje predloge za nove člane lahko podajo, najkrajše rečeno, vsi ki so dopolnili 16 let in prejeli zakramente uvajanja. Za datum predstavitve novih članov ŽPS župnijskemu občestvu so slovenski škofje potrdili datum: 24. maj.
»Izbira postavlja človeka v zadrego«, pravi rek. Komu naj oddam svoj glas? Pogled na naloge Cerkve je lahko v pomoč pri odločitvi. Cerkev mora opravljati tri glavne naloge: izročati ljudem sporočilo o ljubečem in človeku prijaznem Bogu, zahvaljevati se Bogu in ga slaviti ter narediti Božjo ljubezen prepoznavno z bratskim ravnanjem med seboj in v zavzemanju za zapostavljene v naši družbi. Da bi te tri glavne naloge uspevale na področju naše lastne farne skupnosti, velja izostriti pogled na človeka: na naše bližnje v njihovem konkretnem položaju, z njihovimi radostmi in strahovi, upanji in skrbmi. Da bi se to tudi zgodilo pa mislimo pri izbiri na to, da obstajajo ljudje, ki radi in s srcem so že in so še novi, ki bi radi sodelovali pri razvijanju našega župnijskega občestva kot življenjskega prostora.
Mi vsi smo Cerkev, smo farna skupnost: Vsaka fara potrebuje aktivne kristjane, ki se dajo na voljo za službe, ki so za to skupnost nujne. Naj odmeva prošnja k Svetemu Duhu: naj ne zmanjka aktivnih kristjanovŽupnija namreč potrebuje skupino gorečih in zavzetih sodelavcev. Ob tem pa ne pozabimo: Jezus ni poklical apostolov, ampak ribiče, apostoli so ti šele postali. Več o volitvah in izbiri članov novega ŽPS v prihodnji številki župnijskih tiskanih oznanil.

Molitev za modro izbiro članov župnijskega pastoralnega sveta

Dobri Bog, pred nami je za našo župnijo pomemben dogodek,

dan, ko bomo izbirali člane župnijskega pastoralnega sveta.

Pomagaj nam, da bomo v svojih bratih in sestrah

po navdihu Svetega Duha prepoznali tiste,

ki bodo to nalogo v naši župniji opravljali najbolje

in jo bodo sprejeli z odprtim srcem in odgovornostjo.

Pomagaj nam, da jim bomo tudi vsi ostali župljani

pri tem odgovornem delu, vsak po svojih močeh,

pomagali s svojimi darovi, in bomo tako skupaj skrbeli

za bogato življenje naše župnije.